Kraków przygotowuje się na wybory

Jednym z globalnych utrudnień w lwiej części polskich miast jest infrastruktura drogowa. Nasze gminy nie są przygotowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby samochodów na polskich szosach. Z tego powodu główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno rozpocząć prawie każda gmina jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Drogi i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli zwiększyć zadowolenie krakowian a także poprawi całość infrastruktury miasta.

Na tle innych miast, inwestycje drogowe w Krakowie mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować sporo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusową – pierwszą w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami i remonty już powstałych tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez remontów infrastruktura nie może się poprawić i aby było lepiej, trzeba cierpliwości.Majchrowski działania
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie nowe linie komunikacji, jak również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i odporna. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście dobrze. Nie tylko autem, ale też komunikacją miejską. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.